PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=873411}
5,3 3 390
ocen
5,3 10 1 3390
3,9 23
oceny krytyków
The Palace
powrót do forum filmu The Palace

Filmu jeszcze nie widziałam ale mogę się wypowiedzieć co do pracy na planie filmu. Miałam to ogromne szczęście znaleźć się w gronie statystów i poobserwować pracę mistrza na żywo. Było to jedno z najciekawszych doświadczeń ostatnich lat. 88-letni wówczas Polański pokazał się jako bardzo pracowity, z energią nastolatka, zabawny, zwracający uwagę na wszelkie detale, charyzmatyczny profesjonalista. Atmosfera na planie była świetna i czas ten zapamiętam na długo.

brava

A dlaczego nie ma to za wiele znaczenia teraz? Jak długo powinni siedzieć przestępcy seksualni?

homoxymoronomatura93

Bo jest to głupota, bardziej trzeba się zajmować sytuacjami aktualnymi, np. gdy 17latek katuje 12latka. To z dziś. Lub tym, że jedna armia bombarduje cywilów. A nie sprawą mająca 50 lat na liczniku, która podnieca takie osoby jak ty. Bo nawet ofiara nie chcę być już nazwana ofiarą, bo się ją już nie czuje. Bo się zestarzała, dojrzała, ma dystans czasowy.

Polański ma 90lat, ile pożyje? Pewnie kilka lat, a może jeszcze 10. Tam gdzie żyje nie jest traktowany jak przestępca, ma pełnie praw. Może robić wszystko, co jest legalne. Bez ograniczeń. Jak popełni coś nowego to porozmawiamy. Nawet wycofam wszystko co mówiłem. Ale raczej się na to nie zanosi.

Nawet w tym filmie daje sugestie, że jest emerytowanym lowelasem będącym impotentem. Tak, naprawdę to sugeruje.

brava

Ok czyli gwałciciel może po prostu uciec do innego kraju i po prostu czekać aż jego sprawa się zestarzeje? Wymiar sprawiedliwości powinien się zajmować tym co aktualne a nie tym co było kiedyś? Wymiar sprawiedliwości nie może się zajmować jednocześnie sprawami z przeszłości i tymi aktualnymi?
Ostatnio jeden kierowca spowodował wypadek w którym zginęła rodzina i potem znaleziono go w Dubaju. Rozumiem, że jeśli przeczeka tam jakiś czas to karanie go po latach będzie głupotą?

homoxymoronomatura93

Absurd. Mówię o konkretnej sytuacji, gdy ofiara nie chcę ścigania danej osoby. Po 50 latach ta sprawa byłaby przedawniona. Nawet w USA. Nie jest głównie dlatego, że teoretycznie wciąż się toczy.

W stanie Kalifornia, właśnie kończy się czas na składanie oskarżeń w sprawach o napaści seksualne. Od przyszłego roku wiele w tym ta Polańskiego byłaby już przedawniona. Ale nie będzie, bo niby jest w toku.

I proszę nie mieszaj porządków, morderstwo to coś innego.

brava

No czyli pytam
- wystarczy, że gwałciciel odczeka aż sprawa się przedawni? Czekam też ba odpowiedzi na resztę pytań.

homoxymoronomatura93

Absurd. Nie jestem po to, żeby odpowiadać na twoje pytania. Przedawnię to przedawnienie. Nie przypadkowo wymyślono to w prawie.

brava

Jak z kimś dyskutujesz to właściwie odpowiadanie na pytania jest absolutną podstawą. No chyba, że jesteś trollem i próbujesz tylko prowokować. Ja tak od początku myślałem, że właśnie jesteś trollem i teraz się to potwierdza xD.
Cieszę się, że wygrałem tę dyskusję, choć nie powiem żeby mnie to zaskoczyło. Obrońcy gwałciciela choćby nie wiadomo jak się starali i tak nie obronią swojego stanowiska :D. Pozostaje im tylko obrazić się i przestać odpowiadać na pytania LOL.

homoxymoronomatura93

Ale się uśmiałem, czyli brałem udział w jakiś zawodach, lub konkursie? Po prostu widzę, że jesteś jakiś oszołomem. Który z wyższością piszę "wiem co to jest syndrom sztokholmski", a później bredzi. Podniecanie się sprawą która jest przedawniona, i jednocześnie jest patem prawny jest głupotą. Sytuacja Polańskiego jest patowa, jest i nie jest przestępcą, jest i nie gwałcicielem, bo żaden sąd już tego nie rozstrzygnie. Ty tego nie zrozumiesz, bo nie chcesz, ty chcesz "wygrać dyskusje". Dla mnie jesteś internetowym pajacem.

brava

1. Przystąp do dyskusji,
2. Nie zdawaj sobie sprawy, że przystępujesz do dyskusji,
3. Prowokuj, obrażaj, nie odpowiadaj na pytania,
4. Obraź się,
5. Poobrażaj jeszcze trochę,
6. Miej pretensje.

Ot, całe twoje podejście

Ehh, do widzenia...

homoxymoronomatura93

A ty dalej w swoim świecie. Nie dyskutowałem z tobą, bo się nie da, nie odpowiadam na pytania, bo ignorujesz odpowiedzi. Nie obrażam, tylko stwierdzam fakt, jesteś oszołomem. Bo kto inny ciągnąłby ten temat. I o ile pamiętam robisz to miesiącami. I to z wieloma osobami.

ocenił(a) film na 7
homoxymoronomatura93

Znam gorsze typy przestępców seksualnych, więc bez tych naj egzaltowanych. Ale może sama poszkodowana sama wyjaśni ci, na czym polega róznica: "Ofiara molestowania i żona reżysera – aktorka i modelka – Emmanuelle Seigner bronią artysty w rozmowie z francuską gazetą "Le Point". We wspólnym wywiadzie kobiety tłumaczą, w latach kiedy doszło do gwałtu, sprawy seksu postrzegany były inaczej. – Cała masa nastoletnich dziewcząt w Hollywood marzyła o wylądowaniu w domu Jacka Nicholsona i uprawianiu seksu z pierwszym facetem, jakiemu wpadną w ręce – stwierdziła w pewnym momencie Geimer. Ofiara Polańskiego stwierdziła również, że "Roman odsiedział swój wyrok", a ona nigdy nie czuła się wykorzystana przez reżysera. – Nie każdy biedak, który patrzy na młodą dziewczyną lubieżnym wzrokiem, jest pedofilem – dodała.

maszmedia

No ciekaw jestem jakie gorsze typy przestępców seksualnych znasz. Domyślam się, że pewnie ten gorszy typ to wszyscy ci co wykorzystują swoją pozycję zawodową, lub społeczną ale są spłukani i brak im talentów (lub księża). Bogaci i utalentowani to lżejszy stopień przestępcy seksualnego.
Sprawy seksu był postrzegane inaczej? W tamtych latach seks z 13latką nie był przestępstwem? Jak nastolatka sama chciała to wręcz obowiązkiem było iść z nią do łóżka? Biedny ten Polański, bo najwyraźniej nie miał wyboru skoro sama się pchała.
Już w tamtych latach zdawano sobie sprawę, że te nastolatki, które marzą o orgii w domu Jacka Nicholsona to najczęściej dzieci wychowywane przez patologię, z rozbitych rodzin, cierpiące na różne zaburzenia psychiczne, wymagające opieki psychicznej. Polański zamiast pomóc takiej dziewczynie postanowił sobie z nią pofolgować...
Pewne nie każdy kto patrzy lubieżnym wzrokiem na młodą dziewczynę jest pedofilem, ale co to ma do rzeczy? Polański przecież zrobił coś więcej niż patrzenie lubieżnym wzrokiem.

ocenił(a) film na 7
homoxymoronomatura93

Takich co zgwałcili, zabili i zjedli . Over

maszmedia

To teraz mówisz nie tyle o przestępcach seksualnych co o kanibalach.

homoxymoronomatura93

Rycerz krucjaty cancelowania? Gdyby tak swiat byl czarno bialy, ile byśta zwojowali... To tu nie działa, ludzie nie podatni.

Mcdr1ve

Nie jestem rycerzem krucjaty cancelowania tylko raczej skromnym przeciwnikiem wykorzystywania seksualnego dzieci.
Dziwi mnie, że tak jawnie się przyznajecie do tego, że popieracie wykorzystywanie seksualne, ale tego się można spodziewać po owcach wychowanych w patriarchalnym społeczeństwie.
Na szczęście ruchy typu "Me too" i skazanie Weinsteina pokazują, że nie jesteście już tak nietykalni jak to sobie wyobrażacie :D

maszmedia

Co to znaczy gorsze? Ludzie opamiętajcie się, serio bronicie pedofila tylko dlatego że jest znany? Pomyślcie gdyby to w Waszej rodzinie się zdarzyło. Brak słów. Naród na dnie dna.

maszmedia

mmm... jak dobra whisky, 13letnia i w piwnicy

homoxymoronomatura93

Co do tych księży to racja, modna jest nagonka obecnie wśród prymitywnej - większej części społeczeństwa

David_t1000

Ta sekcja komentarzy pokazuje nam, że wykorzystywanie seksualne w Kościele świetnie się sprawdza jako temat zastępczy. Słynny reżyser uprawiał seks z trzynastolatką? E tam! Zapomnij o tym! Skup się na klerze.
To by mogło wyjaśniać dlaczego temat częściej jest podejmowany w kontekście Kościoła. Może bogaci po prostu pchają go na pierwsze strony gazet, by odsunąć od masowej uwagi swoje grzechy. Tak tylko gdybam.

homoxymoronomatura93

Przeczytałam kawałek wątku. Podzielam twoje zdanie. Na szczęście jest jeszcze sporo osób, które odzielaja twórczość od człowieka i nie boją się stwierdzić, że polański to gwałciciel i przestępca, który uciekł przed wyrokiem. Gdyby go posadzili w stanach, nikt nie mógłby z tym dyskutować.

Evelyn_Stradlin

Dokładnie! Wreszcie ktoś kto nazywa rzeczy po imieniu i nie broni przestępców.

homoxymoronomatura93

A ty nie bronisz swoją ignorancją przestępców? Określasz się jako przeciwnika wykorzystaniu dzieci a piszesz że w przemyśle filmowym problem jest dużo większy niż w kościele? Statystycznie przez 70 lat w samej tylko Francji codziennie dochodziło do 9 przypadków molestowania czy gwałtów dokonywanych przez zwyrodnialców w sutannach czy habitach. Podasz jakieś dane co do skali w branży filmowej? Bo jak nie to przez swoją ignorancję to ty jesteś obrońcą pedofilów i tak cię trzeba postrzegać.

RobertWhite

Skoro potępiam pedofilię zarówno w Kościele jak i w przemyśle filmowym to chyba jest oczywiste, że NIE bronię przestępców seksualnych. Przestępców seksualnych bronią ci co bronią na przykład Polańskiego (czyli nie ja).

homoxymoronomatura93

Jak piszesz że problem w przemyśle filmowym jest większy to raczej bronisz pedofilię. Nie popierasz ale ignorancją bronisz prawdziwy problem który jest gdzie indziej. Nie tędy droga.

RobertWhite

Nie bronię LOL. Broniłbym gdybym mówił, że w przemyśle filmowym problem w ogóle nie występuje.

homoxymoronomatura93

Występuje, ale bronisz pisząc że jest większy niż kościele a skala jest nieporównywalna, po prostu napisz że sobie nie zdawałeś sprawy i tyle.

RobertWhite

Ok widzę, że karmię trolla...

homoxymoronomatura93

Normalny facet a zwłaszcza ojciec przyznałby się do ignorancji w tym temacie. Troll jak ty niestety nie jest do tego zdolny a że nazwiesz tak kogoś innego jest po prostu żałosne.

homoxymoronomatura93

Nie broniąc Polańskiego, bo ma swoje za uszami, dorzucę jedną uwagę. Otóż przestępcy w sutannach są według mnie o tyle podlejsi, że stworzyli bardzo sprawnie działający system mający na celu ochronę swoich kolegów. Wyjątkowo obrzydliwe jak dla mnie. Tym bardziej, że robią to ludzie, którzy na co dzień stroją się w szatki autorytetów moralnych i śmią pouczać innych na temat tego, jak należy żyć, i co jest dobre, a co złe. Hipokryzja do kwadratu.

ocenił(a) film na 8
nnn_nnn

Mam nadzieje ze takich przygłupów nie wpuszcza do kina ..

czapla5115

Ciebie wpuszczają, więc twoja nadzieja jest płonna.

nnn_nnn

I tylko to jest ineresujące ??????

paszczak57

co to?

homoxymoronomatura93

Jeżeli taka sytuacja miała miejsce, to dowiemy sie o tym dopiero za kilka lat, kiedy już "aktorka" sobie o tym przypomni ;)

homoxymoronomatura93

Ależ głupi komentarz!

paszczak57

Czemu głupi?

homoxymoronomatura93

Za 15 lat (wiem, raczej nie dożyje) okaże się, że spojżał na nią lubieżnie i w związku z tym domaga się miliona dolarów odszkodowania...;-)

ocenił(a) film na 3
agnieszka_chesy

Zazdroszczę. Udało się wymienić parę słów z Romanem?

kryst007

Uznałam, że obserwacja jego pracy jest dla mnie wystarczająco satysfakcjonująca i nie chciałam być „szaloną” fanką, która przeszkadza komuś w pracy ;)

kryst007

7 października wybieram się na premierę „The Palace” na Zurich Film Festival :)

ocenił(a) film na 4
agnieszka_chesy

tez jestem na festiwalu w Zurychu (mieszkam tu) i tez pracowalam w branzy. Odezwij sie :)
insta: gruezi_ann

ocenił(a) film na 7
agnieszka_chesy

Naprawde zazdroszczę. Jako wielki fan sam bym chciał zobaczyć kiedyś mistrza. A opowiesz trochę więcej? Jak było na planie ? Dało się zrobić jakieś fotki ?

ocenił(a) film na 4
agnieszka_chesy

Agnieszko, mieszkasz moze w Zurychu?
Jak tak, to napisz do mnie na fb: /annniulenka

ocenił(a) film na 3
agnieszka_chesy

Może i atmosfera była fajna, ale film wyszedł fatalnie :(

ocenił(a) film na 3
malgonia121

Nie mogę edytować komentarza, więc dodam: trochę zazdroszczę takiego doświadczenia! :)

malgonia121

No niestety…..

agnieszka_chesy

Gratuluję doświadczenia, ale dlaczego oceniłaś film , którego nie widziałaś ?

anofi

Już widziałam (ok miesiąc temu) ;) Moja ocena i tak byłaby bardzo nieobiektywna gdyż mam ogromny sentyment do filmu więc możemy się umówić że oceniłam pracę i zaangażowanie reżysera i całej ekipy :)

agnieszka_chesy

Rozumiem i zazdroszczę :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones