John Malkovich

John Gavin Malkovich

8,1
35 580 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby John Malkovich

Amerykański aktor John Malkovich poprowadzi warsztaty w łódzkiej Filmówce!

John Malkovich pojawi się w Łodzi w czerwcu, by promować spektakl „The Infernal
Comedy”. Gra w nim seryjnego mordercę okrzykniętego więziennym poetą. Sztuka
oparta jest na biograficznych wątkach z życia austriackiego dziennikarza i pisarza Jacka
Unterwegera (1950-1994 r.).

Organizatorami wizyty aktora w Polsce są Solopan, Stowarzyszenie Łódź Filmowa i kino
Charlie. Nie podano jeszcze lokalizacji, gdzie „The Infernal Comedy” będzie wystawione.
Pod uwagę brane są Teatr Wielki, Filharmonia Łódzka, Teatr Jaracza i Wytwórnia Filmów
Fabularnych. Wiadomo natomiast, że John Malkovich poprowadzi warsztaty w łódzkiej
Filmówce, a także spotka się z widzami kina Charlie. Planowany jest również przegląd
filmów Malkovicha. Sławomir Fijałkowski, prezes Stowarzyszenia Łódź Filmowa uważa,
że ta wizyta zwróci uwagę krajowych mediów na Łódź i pokaże ją jako miejsce przyjazne
kulturze.

John Malkovich to amerykański aktor chorwackiego pochodzenia, urodzony w Illinois w
Stanach Zjednoczonych w 1953 roku.Zagrał w około stu filmach (m in. „Eleni”, „Na linii
ognia”, „Człowiek w żelaznej masce”, Joanna d’Arc”, „Johnny English”, „Eragon”, „Red”).
Jest także reżyserem i producentem filmowym. Był wielokrotnie nominowany do takich
prestiżowych nagród jak Oscary, Emmy, Złote Globy i BAFTA. Bostońskie Stowarzyszenie
Krytyków Filmowych uznało go w 1985 roku najlepszym aktorem drugoplanowym za rolę
w „Polach śmierci”.

(http://www.halolodz.pl/wiadomosci/artykul,4695,1,1.html)

użytkownik usunięty
Elizabeth666

Zazdroszczę im zajęć z Dżonem M. ;)

Elizabeth666

Nie aktualne troche. Aktor zagości dziś koło 19:00 w kinie Bałtyk gdzie odbędzie się projekcja wyreżyserowanego przez niego filmu "Tancerz". Już się nie mogę doczekać, mam nadzieję, że uda mi się zrobić sobie z nim zdjęcie i zdobyć podpis na jego zdjęciu.

Aldo_Raine

Do kiedy Malkovich jest w Polsce?

Aldo_Raine

Mnie się udało :D Sporo się spóźnij, ale warto było czekać. Szkoda tylko, że takie niemiłe zdarzenie go spotkało w Czechach, oby pobyt w Polsce był mu bardziej udany.

lew890

Fajnie było go zobaczyć. Niestety nie można było zrobić sobie zdjęcia, ale za to go nagrałem i udało mi się zdobyć podpi :D! Film terz mi się podobał, ogólnie rewelacyjny wieczór.

Aldo_Raine

Ja na filmie nawet nie zostałem, w ogóle to dopiero wczoraj przypomniało mi się, że on do nas przyjeżdża. Miałem wielkie szczęście, że tego nie przegapiłem i czym prędzej udałem się do kina Bałtyk. Jeszcze to jego spóźnienie też było mi całkiem na rękę.
A odpowiadając na pytanie Pawła, Malkovich jest w Łodzi do niedzieli, dziś zagra w teatrze Jaracza.

lew890

Zazdroszczę Wam strasznie, mi niestety nie uda się dotrzeć. Może za jakiś czas zawita do Warszawy ;)

Pawel_eS

A dzisiaj pojawi się w teatrze jaracza w Łodz :)

Claairee

co sie tak jarasz

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones