John Malkovich

John Gavin Malkovich

8,1
35 580 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby John Malkovich

Zauważyliście, że nie jest typowo amerykański, a raczej bardziej europejski (np. w Johnny Englishu), ale nie tylko. Czy ma jakieś korzenie spoza USA? Jest dosyć charakterystyczny i pozytywnie specyficzny :)

Weiser_Dawidek

O ile dobrze pamiętam, to on tam grał Francuza i mówił łamaną angielszczyzną z francuskim akcentem (z resztą super sugestywnie)...

Balkis

Ciekawy akcent John Malkovich miał w "Oszukanej" :)

Weiser_Dawidek

chorwackie korzenie ma ponoć... Jan Malković ;)

użytkownik usunięty
wlochacz

Jego matka to Amerykanka, a ojciec to chorwat. John wychowywał się w Usa, jednakże podobno parę lat temu przeniósł się z rodziną do Europy. Zauważyłam,że John zmienia akcenty w zależności od postaci, którą kreuje.

Weiser_Dawidek

"John Malkovich jak grał Ruska to mówił "madier fakier""
Kazik - Mars napada
:)

Weiser_Dawidek

Dobrym przykładem może być "Beowulf" gdzie ma akcent czysto brytyjski ;) Widać łatwo mu przychodzi zmiana akcentu, za co go podziwiam.

użytkownik usunięty
cinek_1988

Nie ponoć, tylko John jest w połowie Chorwatem, po ojcu rzecz jasna.
Jego rodziciel pochodzi(bądź pochodził nie wiem czy żyje) pochodził z terenów dawnej Jugosławi, tam gdzie teraz jest Chorwacja.
Natomiast jego mama jest Amerykanką.
Z tego co o nim i z nim( np. wywiadów ) czytałam John czuje się związany z słowiańskimi przodkami.
Stąd być może akcent i na pewno jego interesująca uroda.
Zresztą John jako dobry aktor musi mieć opanowane naśladowanie różnorakich akcentów.

użytkownik usunięty

Poza tym urodził się i wychowywał w USA, więc naturalne,że ma amerykański akcent.

Weiser_Dawidek

wydaje mi sie ze nazwisko mowi samo za siebie. raczej nie jest rodowitym amerykaninem, ale gdzie sie wychowywal nie wiem.

Weiser_Dawidek

no i chcialabym jeszcze dodac ze dla (dobrego) aktora nauczyc sie akcentu to zadna przeszkoda :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones